کلیپ: جنایات بیولوژیکی و شیمیایی آمریکا علیه جهانیان

پوستر: سالانه ۵۰ هزار نوزاد یمنی بر اثر حملات عربستان جان می‌سپارند

پوستر: رهبر انقلاب: آمریکا مانند تایتانیک غرق می‌شود

ترور یک روزنامه نگار در سومالی

افزایش شکایت حج گزاران عرب از رفتار مسئولان عربستان

خودکشی مشکوک خواننده مخالف دولت رواندا در زندان

تأکید عضو حزب کارگر انگلیس بر حمایت از فلسطین

گفتگو با کارشناسان خارجی درباره خروج نظامیان آمریکایی از عراق + فیلم

ویدئوکلیپ: آمریکا علیه ایران؛ جنایت، خباثت،خیانت - 2

ویدئوکلیپ: آمریکا علیه ایران؛ جنایت، خباثت،خیانت - 1

ویدئوکلیپ: رهبران غیرتمند عراقی، یکصدا خروج آمریکا را فریاد می‌زنند

انتقاد عفو بین‌الملل از سرکوب فعالان حقوق بشری در ترکیه

تظاهرات مردم لیبی به مناسبت نهمین سالگرد انقلاب ۲۰۱۱

اعتراض به اقدامات صوری مسئولان مصری درباره زندانیان سیاسی

شکنجه زنان زندانی بحرین توسط افسران دانش آموخته در انگلیس

مجموعه پوستر: خروش جهانی برای آزادی فلسطین

برپایی نمایشگاه عکس در آلمان علیه حکومت کودتا در مصر

انتقاد مجله آمریکایی از خشونت "بوریس جانسون" علیه کودکان آواره

مخالفت سازمان‌های مدنی با برگزاری کنفرانس «نگاه مدیترانه» در اردن به دلیل حضور اسرائیل

نژادپرستی جدید شرکت آمازون علیه مردم فلسطین

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
کد مطلب: ۷۸۱۹۵
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
روز قدس انقلابی دیگر
روز قدس انقلابی دیگر
آنچه دراین مقطع زمانی اهمیت دارد این است که بار دیگر ملت های بیدار و آگاه و با بصیرت جهان اسلام باید برخیزند و قیام کنند و با چنگ زدن بر ریسمان وحدت بخش الهی و تاکید بر بازگشت قبله اول مسلمین به دامان فلسطین و جهان اسلام، علیه حکام خائن وارد اقدام عملی شوند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری قدسنا، بی شک کلید واژه فلسطین و بیت المقدس "قبله اول مسلمین" با انقلاب اسلامی ایران عجین شده است. زمانی که پیشینه انقلاب اسلامی ایران را بررسی می کنیم متوجه می شویم که خط قرمز رژیم طاغوت و دست نشانده غربی صحبت از شاه و اسراییل بود و همچنین بعد از پیروزی انقلاب نیز شاهد اهمیت دوچندان این موضوع با صدور پیام تاریخی امام خمینی (ره) در سال ۵۸ مبنی بر نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بودیم، ایشان در این رابطه فرمودند: من در طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم... من از عموم مسلمانان جهان و دولت های اسلامی می خواهم برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن، به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و می تواند تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان روز قدس انتخاب و طی مراسمی، هم بستگی بین المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند.بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و در ادامه راه مقام معظم رهبری با نگاه تیزبین و آینده نگرشان همواره به قضیه فلسطین اشاره و تاکید کرده اند. چرا که کلید حل معضلات و بحران های منطقه و جهان اسلام حل این قضیه فلسطین است.


کشورهای عربی با امضای قرارداد کمپ دیوید دیگر خود را رسوای ننگ سازش ساختند. از آن روز بود که مشخص شد داعیه دار جبهه مقابله با رژیم صهیونیستی دیگر کشورهای مرتجع عربی نیستند که آشکار و پنهان با این رژیم ارتباط گسترده ای برقرار و در اتحاد و ائتلاف های غربی - صهیونیستی حضور داشته باشند.


مبارزه و مقاومت مردم بزرگ ایران علیه رژیم طاغوت دست نشانده غرب به رهبری امام خمینی (ره ) و پیروزی آن نقطه عطفی در مبارزات ملت مظلوم فلسطین در الگو سازی و رخت بستن تفکر ناامیدی و رهایی از تکیه به کشورهای غربی - عربی سازشکار بود و بعد از آن به مرور زمان جریانات مقاومت اسلامی همچون حزب ا.. ، جهاد اسلامی و حماس و انتفاضه های اول و دوم و سوم جهت مقابله همه جانبه تا نابودی رژیم جعلی صهیونیستی شکل گرفت.


آنچه امام خمینی (ره) توانست پایه ریزی کند نگاه و توجه به ملت ها بود چراکه بیداری ملت ها همواره سبب شکسته شدن سد طاغوت و حکومت های دست نشانده می شود. بیداری و آگاهی ملت های منطقه و جهان از ثمرات انقلاب اسلامی ایران بود که توانست پایه های حکومت های جائر و وابسته به نظام سلطه را سست و لرزان کند و اندیشه و روحیه انقلابی امام راحل برای صدور انقلاب تحقق یابد که نشان صادق آن را در بیداری ملت های عربی در سال ۲۰۱۱ در مصر، تونس، لیبی، بحرین، یمن و ... و حتی در تظاهرات و راهپیمایی در کشورهای اروپایی و آمریکایی در قلب جهان غرب در حمایت از ملت مظلوم غزه در ۳ جنگی که توسط رژیم صهیونیستی به آن تحمیل کرد و ظهور جنبش های بزرگ تحریم کالاهای صهیونیستی (BDS) شاهد بودیم.


اما آنچه امروز بیش از هر چیز حایز اهمیت است و نیاز به بیدار سازی ملت ها دارد این است که رژیم صهیونسیتی و حامیان غربی و عربی در تلاش هستند جای جلاد و شهید را عوض کنند و اولویت مبارزه با دشمن اصلی جهان اسلام یعنی رژیم جعلی صهیونیستی و آزاد سازی قدس شریف را به دشمن دور و نزدیک تبدیل کنند و کشورهای اسلامی منطقه را به دشمنی های قبیله ای و اختلافات قومی مذهبی هدایت کنند که در این راه تلاش بسیاری را انجام داده و خواهند داد که اصل وحدت بخش جهان اسلام را منحرف کنند. در این راستا از ظرفیت بنیاد گرایی اسلامی و رادیکالیسم داعش و القاعده که دست پرورده کشورهای غربی و حامیان مرتجع عربی است بهره می جویند و سعی می کنند با کوبیدن بر طبل اختلافات و تجزیه جهان اسلام خطر صهیونیست بین الملل و سلطه پذیری جهان اسلام را از اولویت خارج کنند.


شاهد این ادعا موشه یعلوین وزیر سابق جنگ رژیم صهیونیستی است که می گوید: عربهایی که در زمان جنگ ۶ روزه ائتلافی علیه ما تشکیل داده بودند و قصد نابودی ما را داشتند اکنون خودشان را با ما در یک کشتی می بینند و نتیجه آن این که ما ایران را دشمن یک خود می دانیم و دیگر هیچ ائتلاف عربی علیه ما وجود ندارد.


اینکه ایران اسلامی به عنوان بزرگترین و قدرتمند کشور اسلامی و راس محور جریان مقاومت درمنطقه همزمان دشمن درجه یک رژیم صهیونیستی و اعراب سازشکار قرار می گیرد. جای بسی تاسف است و این ناشی از خواب حکام دست نشانده و خودفروخته عربی است که با این ننگ آبروی جهان اسلام را می برند. ولی آنچه دراین مقطع زمانی اهمیت دارد این است که بار دیگر ملت های بیدار و آگاه و با بصیرت جهان اسلام باید برخیزند و قیام کنند و با چنگ زدن بر ریسمان وحدت بخش الهی و تاکید بر بازگشت قبله اول مسلمین به دامان فلسطین و جهان اسلام، حاکمان مرتجع خود را بیرون کنند و با اندیشه و عمل انقلابی مسیر حرکت را به عزت و بزرگی جهان اسلام تغییر دهند و ننگ خیانت سران عرب را از پیشانی جهان اسلام پاک کنند و توطئه و فتنه دشمنان را نقش برآب کنند.
Share/Save/Bookmark