نخست وزیر عراق با ادغام الحشد الشعبی مخالفت کرد

۴۰ درصد مردم یمن گرسنه‌اند

اوضاع بحرانی آوارگان در لیبی

واشنگتن پست: آیا دولت‌های مسلمان خجالت نمی‌کشند؟

انتقاد از تداوم سیاست سرکوب در عربستان

عربستان؛ محرک اسرائیل در سرکوب فلسطین

بررسی اعتراضات ضدنژادپرستی در اسرائیل + فیلم

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فوت کرد

افشای نامه دختر فراری پادشاه امارات

اعتراض لندنی‌ها به اخراج کارگران فلسطینی از لبنان

آغاز عملیات نجات پناهجویان در دریای مدیترانه

پویش مجازی وحدت علیه مزدوران آمریکا در منطقه

طومار مردم مصر برای آزادی زندانیان سیاسی

خاکسپاری ۸۶ مسلمان کشتار سربرنیتسا در بوسنی

پوستر/ ترامپ: مطمئنم پهپاد ایران را زدیم

سفر محرمانه لیبرمن به کردستان عراق

لغو لقب ملکه زیبایی از دختر نژادپرست آمریکایی

معاون رئیس پارلمان بلژیک خواستار مجازات اسرائیل شد

درخواست محاکمه امارات به دلیل جنایت در لیبی

تجاوز ۱۲ گردشگر اسرائیلی به دختر قبرسی

يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۰۰:۳۹
کد مطلب: ۳۷۰۴۶
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
آمریکا و عربستان به دنبال سرکوب انقلابیون یمن با استفاده از تکفیری‌ها
آمریکا و عربستان به دنبال سرکوب انقلابیون یمن با استفاده از تکفیری‌ها
یک کارشناس سیاسی یمنی، عربستان و آمریکا را به حمایت از رئیس جمهوری یمن برای اجرای طرح سرکوب جنبش‌های انقلابی دراین کشور متهم کرد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین،"عبدالوهاب قطران" عضو مجمع قضایی یمن روز شنبه در مصاحبه با شبکه خبری العالم، گفت عربستان سعودی و آمریکا طرحی مبنی بر تحویل استان " مأرب " به تشکیلات تروریستی القاعده مدنظر دارند و قصد دارند با کمک "عبدربه هادی منصور" رئیس جمهور یمن و اخوان المسلمین این استان را به القاعده واگذار کنند، همان طور که استان موصل عراق به داعش واگذار شد.

قطران افزود: "استان مأرب استانی سرشار از منابع انرژی، برق، گاز و نفت است و عناصر القاعده از استان های مختلف یمن دراین استان جمع شده اند و درنتیجه حضور این عناصر ، نیروهای ارتش و امنیتی یمن قادر به عمل به نقش خود در اجرای توافق صلح و همکاری نیستند و مسئولان و فرمانده کل نیروهای مسلح یعنی هادی در انجام وظایف نیروهای امنیتی اختلال ایجاد می کنند.

وی ادامه داد حدود ده روز پیش، اسلحه و مهمات وابسته به تشکیلات القاعده از یکی از گردان های نظامی با نظارت هادی رئیس جمهوری تحویل گرفته شد و عربستان سعودی ، ۵۰۰ میلیون دلار برای حمایت از القاعده در استان مأرب دراختیار هادی قرار داد و عبدالملک حوثی رهبر گروه حوثی بر این موضوع تاکید کرد.

قطران درباره طرح سرکوب جنبش های انقلابی مانند جنبش انصارالله در یمن از طریق تشکیلات القاعده شاخه نظامی تشکل اصلاح و اخوان المسلمین هشدار داد و عربستان را به دست داشتن دراین طرح و نظارت بر آن متهم کرد.

وی افزود که هادی با هدف تضعیف جنبش انقلابی انصارالله یمن از القاعده حمایت می کند و درصورتیکه وی در مبارزه با القاعده جدی بود، به جای نیروهای کمیته مردمی، ارتش را برای مبارزه با تروریست ها به البیضاء می فرستاد.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد ارتش یمن میلیاردها دریافت می کند درحالی که عملاً تعطیل است زیرا القاعده از ارتش به عنوان اهرمی برای تضعیف انصارالله و ترساندن مردم و جنبش های انقلابی استفاده می کند و این طرح، طرحی کامل برای ویران کردن ارتش یمن است.
Share/Save/Bookmark