آشنایی با انواع ریدایرکت در سئو

معرفی و شناسایی تکنیک‌های مهم و تاثیرگذار بر سئو

یک مسئول امنیتی فلسطین ترور شد

تولید نرم‌افزار «یاسین، قلب قرآن» به آلمانی

فرمانده نیروهای ذخیره ارتش مستعفی یمن منصوب شد

استقرار 16 هزار نفر از غیرنظامیان غوطه در مراکز اقامتی دمشق

احتمال تغییر زمان اذان نماز عشاء در عربستان

گروههای فلسطینی مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی روز بازگشت فراخواندند

افزایش تلفات نظامیان سعودی در جنوب عربستان

«سید عمار حکیم»: حل مشکلات عراق و منطقه در گرو گفت‌وگوی ایران و عربستان است

خروج بیش از 10 هزار غیرنظامی از غوطه شرقی

اشتباهات رایج در بازاریابی آنلاین

کپشن‌های جذاب برای اینستاگرام

اسلام تا ‌۲۰۷۰ بزرگترین دین جهان خواهد شد

منشأ اصلی مشکلات فلسطین چیست؟

50 حمله جنگنده‌های سعودی طی 24 ساعت گذشته

توضیح «النجباء» عراق درباره دیدار محرمانه با طرف‌های سعودی در بیروت

یک باند 60 نفره مرتبط با داعش در مسکو دستیگر شدند

رکورد دانش‌آموز ترک در حفظ قرآن با وجود اختلال در تکلم

نکاتی درباره طراحی بصری وب سایت

چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
کد مطلب: ۷۹۶۵۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
شورش جدید مردم الجزایر علیه وهابیت
شورش جدید مردم الجزایر علیه وهابیت
پس از گذشت سه روز از موضوع رفع پلاکارد ضد سعودی در مسابقات فوتبال محلی شهر عین ملیله و راه‌اندازی جنگ تمام عیار بین کاربران سعودی و الجزایری در فضای مجازی، این بار اقدام یک فرد وهابی علیه یکی از مجسمه‌های تاریخی این کشور جنجال به پا کرد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در الجزایر نوشت؛ پس از گذشت سه روز از موضوع رفع پلاکارد ضد سعودی در مسابقات فوتبال محلی شهر عین ملیله (۴۰۱ کیلومتری شرق الجزیره) و راه‌اندازی جنگ تمام عیار بین کاربران سعودی والجزایری در فضای مجازی و برخی رسانه‌های محلی دو کشور حادثه حمله یک تندروی وهابی به مجسمه عین فواره (چشمه فواره) مرکز شهر صنعتی و تجاری سطیف (۳۰۰ کیلومتری شرق پایتخت) رخ داد و جنجال جدید بزرگ علیه وهابیت در رسانه‌های مختلف و فضای مجازی به راه افتاد.


حمله‌کننده با دست‌داشتن چکش و میخ بزرگ صورت، بخش‌هایی از مجسمه را در پارک مرکز شهر سطیف معروف به عین فواره، تخریب کرد.


این مجسمه در سال ۱۸۹۸ میلادی( ۱۲۰ سال پیش) به دستور حاکم نظامی فرانسه توسط فرانسیس دوسانت، مجسمه ساز معروف فرانسوی در مقابل مسجد جامع شهر در محل وضوخانه نمازگزاران ساخته شده است تا نمازگزاران در آن محل حضور پیدا نکنند. زیر این مجسمه آب جاری تمیز و پاک از چند چشمه منطقه به صورت جاری سرازیر می‌شود ومردم در طول این سال‌ها برای شرب از آن استفاده می‌کنند.


اما مردم آن دیار به این موضوع توجه نکرده وبه انجام فرایض دینی ادامه دادند. متاسفانه پس پیروزی انقلاب الجزایر در سال ۱۹۶۲ به امر اخلاقی با عنایت به هشدارهای خیرین و آمران به معروف منطقه توجه نشده و هر از گاهی به این مجسمه حمله ومجددا توسط مسئولان شهر ترمیم می‌شود. این مجسمه در دهه سیاه الجزایر(۱۹۹۱ تا ۲۰۰۱) هم توسط تندرویان اسلام‌گرا تخریب و سپس ترمیم شد.


اما به خاطر مدت زمان طولانی وجود این مجسمه در مرکز پر تردد شهر تقریبا برای مردم هم عادی شد و هم بیشتر شهروندان به آن علاقه خاصی پیدا کردند و توریست‌ها در مقابل آن عکس یادگاری می‌گرفتند وبه نماد شهر معروف شده است.از اینرو مردم نسبت به آن تعصب خاصی پیدا کرده واز تخریب آن به شدت مخالفت می‌کنند. لذا اکثر مردم با حرکت تخریبی این فرد وهابی مقابله جدی کرده وپیش از رسیدن نیروهای پلیس با پرتاپ سنگ و چوپ به طرف وی تلاش می‌کردند تا مانع ادامه تخریب مجسمه کنند. مخصوصا در این حمله موضوع حیا مطرح نبود بلکه فرد مذکور مسئله بت‌بودن آن را عنوان کرده بود.


عزالدین میهوبی، وزیر فرهنگ الجزایر طی مصاحبه با کانال النهار اعلام کرد که به زودی این مجسمه را ترمیم و به حالت اولیه خود برگردانده خواهد شد.


نیروهای امنیتی اعلام کردند فرد بازداشت شده ۳۲ ساله وع.ع نام دارد وروانی ۸۰% بوده است که مردم خیلی با این روایت پلیس موافق نبوده و تأکید می‌کنند که نامبرده حامل افکار داعشی‌هایی که آثار باستانی عراق، افغانستان وسوریه را تخریب کرده‌اند، است.
Share/Save/Bookmark