عکاسی تبلیغاتی با مناسب ترین هزینه

کانال های تلگرام ویژه متاهلین

تظاهرات ضد سعودی در استان المهره یمن

دو فلسطینی در حمله هوایی صهیونیست‌ها شهید شدند

مقتدا صدر به منزل آیت الله سیستانی در نجف اشرف رفت+ تصاویر

تازه ترین اخبار از تحولات میدانی یمن

ارتش سوریه: حمله موشکی به لاذقیه 2 کشته برجای گذاشت

طراحی وب سایت و فروشگاه اینترنتی

تظاهرات مردمی در اعتراض به ممنوعیت واردات کالاهای ایرانی در غرب افغانستان

سه مجروح در حمله نظامیان اسرائیلی به شرق خانیونس و رفح

درگیری زائران ایرانی و عراقی را تکذیب کرد

7 عضو یمنی در تازه‌ترین تجاوز سعودی‌ها به شهادت رسیدند

نبرد بر سر تروریست‌های ادلب

با تفکیک زباله، برنده خودرو شوید!

آغاز رای‌گیری در انتخابات شوراها؛ رقابت بیش از ۴۰ هزار نامزد برای کسب بیش از ۱۸ هزار کرسی

عضو کنیست رژیم صهیونیستی خواستار ترور فرماندهان مقاومت فلسطین شد

سوری‌ها برای انتخاب اعضای شوراهای شهر پای صندوقهای رای رفتند

یمن| راز سقوط بالگرد عربستان در«المهره»

طراحی آرم و لوگو با قیمت های مناسب

تظاهرات معلمان در هانوفر آلمان در اعتراض به دستمزدهای پایین

دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۳
کد مطلب: ۷۹۱۹۴
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
رژیم صهیونیستی و تکاپو برای نجات از محاصره منطقه ای
رژیم صهیونیستی و تکاپو برای نجات از محاصره منطقه ای
تأکیدات مختلف رسانه ها و مقامات صهیونیستی بر توان یابی گروه های مقاومت، به منظور افزایش اقدامات بر ضد این گروه ها از جمله فشار بر آمریکا برای اعمال تحریمهای بیشتر بر ضد این گروه ها، جلوگیری از مخالفت روسیه نسبت به افزایش حملات هوایی بر ضد حزب الله در خاک سوریه، باز کردن فضا برای گریز از فشارهای بین المللی در تداوم شهرک سازی ها و پایمال کردن حقوق فلسطینیان، اعمال فشار بر گروه های لبنانی برای مخالفت با سلاح حزب الله از طریق تهدید به حمله نظامی به لبنان و یا حتی حمله نظامی به نواز غزه صورت می گیرد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از الوقت، پس از بروز تحولات بیداری اسلامی در کشورهای عربی بعد از ۲۰۱۱، مسئله فلسطین و به طور خاص روابط گروه‌های فلسطینی با یکدیگر، روابط این گروه ها با رژیم صهیونیستی و همچنین روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی تأثیرپذیری فراوانی از این تحولات گرفت. در این زمینه می توان به آخرین تأثیرپذیری ها از جمله اتحاد مهم حماس و فتح برای تشکیل دولت وحدت ملی و همچنین تلاش برخی کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و تشکیل ناتو عربی با محوریت ایالات متحده بر ضد محور مقاومت اشاره کرد. در این میان اما یکی از تحولات بسیار تأثیرگذار در شکل‌دهی به این دگرگونی ها، شکست تروریست ها در عراق و سوریه و همچنین طرح های غربی صهیونیستی برای تجزیه این دو کشور عضو محور مقاومت می باشد. در این راستا با شکست دسیسه های غربی-صهیونیستی در نتیجه اتحاد مهم روسیه و محور مقاومت برای سوریه، تل آویوکه در ابتدای شروع بحران در سوریه و عراق از دامن زنندگان به آن و حامی گروه های تروریستی برای ایجاد جنگ داخلی در این کشورها بوده است، اکنون و با مشاهده قدرت گرفتن بیشتر مقاومت در جوار مرزهای خود با سوریه و لبنان، به دنبال راه برون رفت از محاصره ژئوپلتیکی از طرق مختلف است. لذا اعتراف مقامات نظامی و سیاسی صهیونیستی به قدرت گرفتن فزاینده حزب الله و حماس طی روزها وماه های اخیر را می توان در راستای تأکید بر لزوم اتخاذ اقدام مقابله جویانه تحلیل کرد. چنانکه روز گذشته (۶ آبان) روزنامه «رأی‌‌الیوم»، به نقل از برخی منابع امنیتی رژیم صهیونیستی به وجود تعداد زیادی از موشک‌های ضدتانک لیزری اشاره کرد که به حماس این امکان را می دهد که در صورت بروز جنگ، شبکه‌ای از موشک ضد تانک در مقابله با صف تانک‌ها و خودروهای زرهی اسرائیلی ایجاد کند. در پایان این گزارش آمده است توانایی‌های موشکی حماس در نوار غزه به شکلی قابل ملاحظه افزایش یافته و این جنبش به سمت تولید بومی تجهیزات جنگی پیش رفته است. همچنین پیش از این ژنرال "آلوف امیر ایشیل" فرمانده نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی گفته بود «ما قادر به حمایت عمق سرزمین های خود از موشک های حزب الله نیستیم».مقابله با حماس و حزب الله

تل آویو به عنوان یکی از راهبردهای مقابله با تهدیدهای پیرامونی موجود در محیط امنیتی این رژیم، مقابله با توان‌یابی گروه های متحد با ایران یعنی حزب الله لبنان و حماس را در دستور کار خود قرار داده است. در واقع اگرچه افزایش قدرت و توانمندی نظامی حزب الله و حماس امری غیرقابل انکار و اثبات شده است اما تأکیدات مختلف رسانه ها و مقامات صهیونیستی بر وجود تهدیدات از سوی این گروه ها برای امنیت و جان شهرک نشینان به منظور افزایش اقدامات بر ضد این گروه ها از جمله فشار بر آمریکا برای اعمال تحریمهای بیشتر بر ضد این گروه ها، جلوگیری از مخالفت روسیه نسبت به افزایش حملات هوایی بر ضد حزب الله در خاک سوریه، باز کردن فضا برای گریز از فشارهای بین المللی در تداوم شهرک سازی ها و پایمال کردن حقوق فلسطینیان، اعمال فشار بر گروه های لبنانی برای مخالفت با سلاح حزب الله از طریق تهدید به حمله نظامی به لبنان و یا حتی حمله نظامی به نواز غزه صورت می گیرد.

افزایش فشار بر ایران

یکی دیگر از دلایل اذعان مقامات و رسانه ‌های صهیونیستی به افزایش توان نظامی گروه‌های مقاومت، دامن زدن به ایران هراسی برای ترغیب آمریکا و غرب به اعمال فشارهای بیشتر بر تهران و متحدان منطقه ای آن نظیر حزب الله لبنان و حماس است. حماس در ماه های اخیر روابط خود با تهران را به سالهای پیش از آغاز بحران در سوریه رسانیده و چندین مقام بلندپایه خود را برای مذاکره با مقامات ایرانی به این کشور فرستاده است که در این مورد می توان به سفر صالح العاروری معاون رئیس دفتر این جنبش به تهران اشاره کرد. در همین راستا «روعی کییس» تحلیلگر نظامی وبگاه «ینت» (YNET) وابسته به روزنامه «یدیعوت آحارونوت» گفت: تعداد بسیاری از افسران نظامی در اسرائیل معتقدند بزرگترین چالش از سوی ایران در این روزها، امکان تولید بومی موشک‌های دقیق است و این موضوع به دلیل روابط خوب ایران با حزب الله و بهبود این روابط با حماس، به منبع نگرانی اسرائیل تبدیل شده است». اگرچه همکاری های نظامی و سیاسی ایران و گروه های مقاومت فلسطینی و لبنانی در راستای سیاست ایران در تقابل با اشغال، تجاوزگری و بیش از ۶ دهه پایمال کردن حقوق مسلمانان در منطقه از سوی رژیم صهیونیستی واقعیت دارد اما امروزه علت اصلی قدرت یابی گروه های مقاومت در افزایش گرایش ملت های منطقه به راه مقاومت و لزوم کوتاه نیامدن در مقابل تجاوزگری های تل آویو است و قدرت اصلی گروه های مقاومت که رژیم صهیونیستی از آن وحشت دارد حمایت مردمی و مشروعیت روز افزون این گروه ها است. در واقع رژیم صهیونیستی و حامیان آن بیش از سلاح حماس نگران حمایت مردمی حماس و گسترش روح مقاومت در لایه های اجتماعی هستند.
Share/Save/Bookmark