پوستر: ایران و ونزوئلا، آمریکا را ناک اوت کردند

پوستر: چراغ سبز برخی کشورهای عربی به اشغال کرانه باختری

پوستر: شمار قربانیان کرونا در آمریکا از ۱۰۰ هزار نفر گذشت

ویدئو کلیپ: ابر قدرت پوشالی...

گفتگو با «مسلم عمران» درباره مسئله فلسطین و اهمیت روز جهانی قدس + فیلم

گفتگو با «زینب مهنا» درباره محاصره غزه و اشغال کرانه باختری در بحبوحه بحران کرونا + فیلم

مجموعه پوستر: رهبرانقلاب: امروز دنیا قربانیان #کرونا را می‌شمارد اما چرا هیچ‌کس میلیون‌ها مظلوم در جهان اسلام را شمارش نمیکند؟

پوستر: خروج آمریکا از توافقات بین‌المللی ادامه دارد

پوستر: لجبازی و دعوای کودکانه دونالد ترامپ و نانسی پلوسی

مجموعه پوستر: تحریم حامیان اسرائیل

پوستر: اسرائیل از دل ترور زاده شد

گفتگو با «میشل اسپرینگمن» درباره معامله قرن و الحاق کرانه باختری به اسرائیل + فیلم

ویدئو کلیپ: تفاوت زندگی در اسرائیل و فلسطین

ویدئو کلیپ: روز قدس را فراموش نخواهیم کرد

ویدئو کلیپ: روز قدس را فراموش نخواهیم کرد

ویدئو کلیپ: رمضان در یمن

پوستر: اسرائیل از دل ترور زاده شد

پوستر: خطرناک‌ترین ویروس‌های جهان

پوستر: تحریم‌های آمریکا در بحبوحه کرونا تروریسم پزشکی است

پوستر: آزادی فلسطین، هدف واحد آزادگان جهان

چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
کد مطلب: ۸۵۸۳۸
داخلی آرشيو چند رسانه ای صفحه سلاح های شیمیایی و هسته ای
گفتگو با «رابر فانتینا» درباره ویروس کرونا و سلاح بیولوژیک + ویدئو
The Fact Season 3 / Episode 10
گفتگو با «رابر فانتینا» درباره ویروس کرونا و سلاح بیولوژیک + ویدئو
در دهمین قسمت از فصل سوم برنامه The Fact به گفتگو با «رابر فانتینا»، خبرنگار و فعال آمریکایی صلح و عدالت اجتماعی درباره ویروس کرونا و سلاح بیولوژیک پرداختیم.
جبهه جهانی مستضعفین، در دهمین قسمت از فصل سوم برنامه The Fact به گفتگو با «رابر فانتینا»، خبرنگار و فعال آمریکایی صلح و عدالت اجتماعی درباره ویروس کرونا و سلاح بیولوژیک پرداختیم.

مهمان:
* رابر فانتینا
خبرنگار و فعال آمریکایی صلح و عدالت اجتماعی


در ادامه فیلم کامل این مصاحبه را در یوتیوب مشاهده می‌‌کنید.در ادامه پرسش و پاسخ‌های مطرح شده در این وبینار را مشاهده می‌کنید.

۱. نقش آمریکا را در توسعه و گسترس سلاح‌هایی هسته‌ای چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا ایالات متحده کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی را نقض کرده است؟

آمریکا با ادامه‌ی مطالعات در این زمینه و امکان توسعه سلاح‌های هسته‌ای خود برای استفاده در آینده احتمالا این کنوانسیون را نقض کرده است. ما نمی‌توانیم با قطعیت از فعالیت آمریکا در این زمینه سخن بگوییم.

۲. به عقیده‌ی شما ویروس کرونا در دسته‌ی سلاح‌های هسته‌ای قرار می‌گیرد؟
تا آنجاییکه ما مطلع هستیم به نظر نمی‌رسد تغییر یا دستکار در ژن‌های ویروس کرونا رخ داده باشد. اگر چه که این بدان معنا نیست که در آینده نیز چنین اتفاقی نخواهد افتاد. این ویروس می‌تواند در آینده توسط کشوری که پایبندی اخلاقی به جنگ بیولوژیکی ندارد مورد استفاده قرار گیرد. و متاسفانه کشورهای زیادی در جهان هستند که هیچگونه تعهدی در این زمینه ندارند.

۳. دیدگاه شما در مورد ساخت سلاح بیولوژیک علیه ایران چیست؟

صرفنظر از آنکه این ویروس از کجا آمده و آیا آزمایشگاهی هست یا خیر، ایالات متحده‌ی آمریکا با تلاش مداوم خود جهت براندازی دولت قانونی ایران، در حال استفاده از این ویروس برای آسیب رساندن به ملت ایران است. ما باید این موضوع را بررسی کنیم که انگیزه‌ی آمریکا در سوءاستفاده از این شرایط بحرانی که حال یا توسط خودشان و یا به گونه‌ای دیگر ایجاد شده است چیست. آمریکا از شرایط فعلی برای آسیب بیشتر و یا تلاش برای آسیب به دولت ایران با آسیب به مردم این کشور بهره‌برداری می‌کند.

۴. آیا بحران فعلی را برنامه‌ی قدرت‌های غربی خصوصا رژیم صهیونیستی برای کاهش جمعیت جهان می‌دانید؟
این امر بسیار محتمل است. جمعیت جهان در طی سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته است. رژیم صهیونیستی قرن‌هاست در حال نسل‌کشی در فلسطین است و در شرایط موجود، مردم فلسطین و غزه را از چادر‌ها و تجهیزات حفاظتی محروم کرده است.

۵. پیش‌بینی شما از آینده‌ی این بحران چیست؟

این بحران برای ماه‌های زیادی ادامه خواهد داشت. متخصصان در این زمینه معتقدند ممکن است در طی ماه‌های جاری شاهد کاهش در میزان انتشار ویروس باشیم؛ لیکن در فصل پاییز این ویروس با قدرت و شدت سابق باز خواهد گشت و تاثیرات گسترده‌ای بر اقتصاد جهان خواهد گذاشت.

۶. نظر شما در مورد هشداری که برخی از متخصصین از بروز این بحران در سال‌های گذشته داده بودند چیست؟

‌هشدارهای زیادی داده می‌شد مبنی بر اینکه چنین وضعیتی رخ خواهد داد و تاثیرات جهانی گسترده‌ای بر جای خواهد گذاشت و با این حال بسیاری از دولت ها به سادگی آن را نادیده گرفتند. بسیاری از کشورها مجهز به تجهیزات لازم در این زمینه هستند و بسیاری نیز نیستند مانند کشور آمریکا.

گفتنی است این وب‌کنفرانس‌ها به شکل منظم و با موضوعات روز بین‌المللی با حضور فعالان، کارشناسان و تحلیل‌گران از کشورهای مختلف برگزار می‌شود. (مشاهده آرشیو وب‌کنفرانس‌های The Fact)
Share/Save/Bookmark