پوستر: ویروس مسری، لطفا ضد عفونی شود!

پوستر: ایران و ونزوئلا، ترامپ و تحریم‌هایش را غرق کردند

پوستر: ایران و ونزوئلا، آمریکا را ناک اوت کردند

پوستر: چراغ سبز برخی کشورهای عربی به اشغال کرانه باختری

پوستر: شمار قربانیان کرونا در آمریکا از ۱۰۰ هزار نفر گذشت

ویدئو کلیپ: ابر قدرت پوشالی...

گفتگو با «مسلم عمران» درباره مسئله فلسطین و اهمیت روز جهانی قدس + فیلم

گفتگو با «زینب مهنا» درباره محاصره غزه و اشغال کرانه باختری در بحبوحه بحران کرونا + فیلم

مجموعه پوستر: رهبرانقلاب: امروز دنیا قربانیان #کرونا را می‌شمارد اما چرا هیچ‌کس میلیون‌ها مظلوم در جهان اسلام را شمارش نمیکند؟

پوستر: خروج آمریکا از توافقات بین‌المللی ادامه دارد

پوستر: لجبازی و دعوای کودکانه دونالد ترامپ و نانسی پلوسی

مجموعه پوستر: تحریم حامیان اسرائیل

پوستر: اسرائیل از دل ترور زاده شد

گفتگو با «میشل اسپرینگمن» درباره معامله قرن و الحاق کرانه باختری به اسرائیل + فیلم

ویدئو کلیپ: تفاوت زندگی در اسرائیل و فلسطین

ویدئو کلیپ: روز قدس را فراموش نخواهیم کرد

ویدئو کلیپ: روز قدس را فراموش نخواهیم کرد

ویدئو کلیپ: رمضان در یمن

پوستر: اسرائیل از دل ترور زاده شد

پوستر: خطرناک‌ترین ویروس‌های جهان

يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
کد مطلب: ۸۵۷۱۲
داخلی آرشيو چند رسانه ای صفحه فرانسه
گفتگو با «الاین کروز» درباره فرانسه و بحران ویروس کرونا + ویدئو
The Fact Season 3 / Episode 7
گفتگو با «الاین کروز» درباره فرانسه و بحران ویروس کرونا + ویدئو
در هفتمین قسمت از فصل سوم برنامه The Fact به گفتگو با Alain Corvez استراتژیست و تحلیلگر سیاسی از فرانسه درباره وضعیت این کشور در مدیریت بحران ویروس کرونا پرداختیم.
جبهه جهانی مستضعفین، در هفتمین قسمت از فصل سوم برنامه The Fact به گفتگو با Alain Corvez استراتژیست و تحلیلگر سیاسی از فرانسه درباره وضعیت این کشور در مدیریت بحران ویروس کرونا پرداختیم.

مهمان:
* الاین کروز / Alain Corvez
استراتژیست و تحلیلگر سیاسی از فرانسهدر ادامه فیلم کامل این مصاحبه را در یوتیوب مشاهده می‌‌کنید.در ادامه پرسش و پاسخ‌های مطرح شده را در این وبینار مشاهده می‌کنید.

۱. ارزیابی شما از مدیریت بحران کرونا در فرانسه چیست؟
فکر می‌کنم ما در این کشور دروغهای زیادی در مورد سیستم‌های تشخیصی کرونا شنیده‌ایم و در خیلی از موارد سیستم بدرستی عمل نکرد. مثال‌های زیادی در دنیا داریم مانند کشور کره جنوبی، چین و آلمان که بسیار بهتر از فرانسه در این بحران عمل کردند. به نظر من دولت مکرون باید بعد از گذشت از این بحران پاسخگو باشد که چرا اینگونه عمل کرد. بسیاری از مردم فرانسه از مدیریت بحران کرونا در این کشور ناراضی هستند.

۲. جنبش‌های اعتراضی، دولت‌های پیشین را متهم می‌کنند که طی سالهای گذشته به کشورهای دیگر ماسک فروخته‌اند. آیا شما نیز چنین اتهاماتی را به دولت فرانسه وارد می‌دانید؟
بله، ما هم شنیده‌ایم که تجهیزاتی که می‌توانستند برای ما امروز به کار آیند به کشورهای دیگر فروخته شده‌اند و مردم فرانسه نیز بابت همین موضوع خشمگین هستند. نه تنها دولت فعلی بلکه دولت‌های پیشین نیز صنعت ما را مخدوش کردند و کارخانجات بسیاری که می‌توانستند برای تدارک تجهیزات مقابله با این بحران مفید باشند نابود شدند و یا به کشورهای دیگر فروخته شدند.

۳. سیستم بهداشت و درمان فرانسه اذعان داشته است که امکانات لازم را برای آزمایش همه‌ی افراد در اختیار ندارد. دلیل چنین کمبودی چیست؟
این کمبود بدلیل عدم آمادگی دولت است. در ابتدای شروع این بیماری، وزارت بهداشت، رئیس‌جمهور و نخست وزیر همگی عنوان می‌کردند که در نهایت آمادگی بوده و تمامی امکانات را در اختیار دارند که بعدتر لفظ خود را تغییر دادند و مشخص شد که آمادگی نداشته‌اند.

۴. آیا از مدیریت دولت مکرون در مبارزه با کرونا راضی هستید؟
به عقیده‌ی من آمادگی کافی وجود نداشت و از همه‌ی اینها گذشته، دروغهایی گفته شد که عدم آمادگی خود را پنهان کنند. من با قرنطینه کردن کل جمعیت یک کشور بدین شکل مخالفم.

گفتنی است این وب‌کنفرانس‌ها به شکل منظم و با موضوعات روز بین‌المللی با حضور فعالان، کارشناسان و تحلیل‌گران از کشورهای مختلف برگزار می‌شود. (مشاهده آرشیو وب‌کنفرانس‌های The Fact)
Share/Save/Bookmark