پوستر: ایران و ونزوئلا، آمریکا را ناک اوت کردند

پوستر: چراغ سبز برخی کشورهای عربی به اشغال کرانه باختری

پوستر: شمار قربانیان کرونا در آمریکا از ۱۰۰ هزار نفر گذشت

ویدئو کلیپ: ابر قدرت پوشالی...

گفتگو با «مسلم عمران» درباره مسئله فلسطین و اهمیت روز جهانی قدس + فیلم

گفتگو با «زینب مهنا» درباره محاصره غزه و اشغال کرانه باختری در بحبوحه بحران کرونا + فیلم

مجموعه پوستر: رهبرانقلاب: امروز دنیا قربانیان #کرونا را می‌شمارد اما چرا هیچ‌کس میلیون‌ها مظلوم در جهان اسلام را شمارش نمیکند؟

پوستر: خروج آمریکا از توافقات بین‌المللی ادامه دارد

پوستر: لجبازی و دعوای کودکانه دونالد ترامپ و نانسی پلوسی

مجموعه پوستر: تحریم حامیان اسرائیل

پوستر: اسرائیل از دل ترور زاده شد

گفتگو با «میشل اسپرینگمن» درباره معامله قرن و الحاق کرانه باختری به اسرائیل + فیلم

ویدئو کلیپ: تفاوت زندگی در اسرائیل و فلسطین

ویدئو کلیپ: روز قدس را فراموش نخواهیم کرد

ویدئو کلیپ: روز قدس را فراموش نخواهیم کرد

ویدئو کلیپ: رمضان در یمن

پوستر: اسرائیل از دل ترور زاده شد

پوستر: خطرناک‌ترین ویروس‌های جهان

پوستر: تحریم‌های آمریکا در بحبوحه کرونا تروریسم پزشکی است

پوستر: آزادی فلسطین، هدف واحد آزادگان جهان

سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
کد مطلب: ۸۵۳۴۳
داخلی آرشيو چند رسانه ای صفحه ایالات متحده امریکا
ترامپ و انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا از نگاه کارشناسان بین‌المللی + فیلم
The Fact, S2 Ep42
ترامپ و انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا از نگاه کارشناسان بین‌المللی + فیلم
در ۴۲مین قسمت از مجموعه وب‌کنفرانس The Fact،با حضور کارشناسانی از کشورهای آمریکا و ژاپن به بررسی دستاوردها و چالش‌های پیش روی ترامپ (خصوصا با توجه به اقدامات اخیر در ترور سردار سلیمانی) برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پرداختیم.
جبهه جهانی مستضعفین، در ۴۲مین قسمت از مجموعه وب‌کنفرانس The Fact،با حضور کارشناسانی از کشورهای آمریکا و ژاپن به بررسی دستاوردها و چالش‌های پیش روی ترامپ (خصوصا با توجه به اقدامات اخیر در ترور سردار سلیمانی) برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پرداختیم.

مهمانان:
* نوید ناصر Navid Nasr
فعال مستقل حوزه بین‌الملل و تحلیلگر مسائل سیاسی از کشور آمریکا


* مارک ویلیام Mark Williams
تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال حوزه بین‌الملل از کشور آمریکا* علی سلام Ali Salaam
نویسنده و تحلیل‌گر مسائل سیاسی از کشور ژاپندر ادامه فیلم کامل این مصاحبه را در یوتیوب مشاهده می‌‌کنید.


سوالات:

۱. در حال حاضر میزان محبوبیت ترامپ در بین مردم آمریکا به چه میزان است؟
۲. دستاوردهای ترامپ برای مردم آمریکا چه چیزهایی است؟
۳. اقدامات هنجارشکن و احمقانه ترامپ در خروج از توافقات بین المللی، خروج از برجام، انتقال سفارت به قدس، بلندی های جولان، ترور سردار سلیمانی و... تا چه اندازه انگیزه انتخاباتی دارد؟
۴. آیا ترور سردار سلیمانی و ابو مهدی مهندس، اهداف مورد نظر ترامپ را محقق کرده و به پیروزی او در انتخابات پیش رو کمک می کند؟ آیا ترامپ نیاز به جنگ دارد؟
۵. مهم ترین رقبای ترامپ چه کسانی هستند و چه رویکردها و تفکراتی دارند؟
۶. به نظر شما ترامپ دوباره قادر به کسب رای از مردم امریکا خواهد شد؟

در ادامه خلاصه‌ی از پرسش و پاسخ‌های مطرح شده در این وبینار را مشاهده می‌کنید.

نوید ناصر Navid Nasr
فعال مستقل حوزه بین‌الملل و تحلیلگر مسائل سیاسی از کشور آمریکا


۱. در حال حاضر میزان محبوبیت ترامپ در بین مردم آمریکا به چه میزان است؟
در طی هفته‌ی گذشته من شاهد محبوبیت ترامپ در میان هوادارانش بوده‌ام. هر چند که نمی‌دانم این محبوبیت در کل کشور آمریکا تا چه اندازه است اما آنچه برای من مشخص است این است که این بار با دوران مربوط به جورج بوش پدر و پسر و حتی اوباما متفاوت است چرا که رؤسای جمهور پیشین آمریکا به اندازه‌ی ترامپ تفرقه‌گرا نبودند. از اینرو می‌توان گفت چیزی حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد کشور آمریکا مخالف سفت و سخت ترامپ خواهند بود. صرفنظر از هر آنچه ترامپ انجام دهد همواره با واکنش¬های منفی از سوی گروهی از رسانه‌های جریان اصلی و سلبریتی‌ها مواجه خواهد بود. محبوبیت ترامپ در میان حامیانش حتی از قبل نیز بیشتر و قوی‌تر شده است. هر چند که فکر نمی‌کنم بتواند کاری برای جلب حمایت و توجه مخالفانش انجام دهد و میزان ۴۵ تا ۵۰ درصدی مخالفان هم رقم خوبی برای نشان دادن عدم محبوبیت ترامپ است.


۲. آیا ترور سردار سلیمانی و ابو مهدی مهندس، اهداف مورد نظر ترامپ را محقق کرده و به پیروزی او در انتخابات پیش رو کمک می کند؟ آیا ترامپ نیاز به جنگ دارد؟

به اعتقاد من بیش از فعالیت های انتخاباتی، یکی از بزرگترین انگیزه‌های ترامپ برای ترور سردار سلیمانی جریان استیضاح وی بود. این سناریو را حتی کلینتون نیز وقتی استیضاح شد به کار گرفت. اتفاق خوبی‌ست که تشکلات سیاسی در آمریکا در حال حاضر بیش از گذشته دچار تفرقه، حزب‌گرایی و خصومت شده‌اند. این نشانه‌ی خوبی است چرا که بدین معناست که تلنگر شروع جنگ چندان آسان نخواهد بود. با همه‌ی این اوصاف تصور نمی‌کنم ترامپ از این ترور برای پیشبرد اهداف انتخاباتی استفاده کند و از سویی فکر نمی‌کنم جنگی هم سر بگیرد پس می‌توانم بگویم این اتفاق به ترامپ برای رسیدن به اهداف موردنظرش کمکی نکرده است. شاید بتوان گفت تنها کمک این ترور به آمریکا لاپوشانی حوادث بوده است و این شاید تنها چیزی است که ترامپ به دنبال آن بود.

مارک ویلیام Mark Williams
تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال حوزه بین‌الملل از کشور آمریکا


۱. دستاوردهای ترامپ برای مردم آمریکا چه چیزهایی است؟
در زمینه‌ی جنگ و سیاست خارجه به نظرم ترامپ دستاوردی نداشته است بلکه حتی اوضاع را به مراتب بدتر نیز کرده است ولی در سیاست داخلی به عقیده‌ی من یکی از اقدامات خوب ترامپ این بود که برای دولت فدرال حقی پیرامون مذاکره با شرکت‌های دارویی بر سر قیمت مصوب کرد که این چیزی است که در سیستم بهداشت و درمان ملی هر کشوری وجود دارد. کانادا، انگلیس و احتمالا ایران و سوریه نیز تا آنجایی که من اطلاع دارم از این دست کشورها هستند. این موضوع که دولت بتواند با شرکت‌های دارویی مذاکره کند در هر کشوی که پوشش بهداشت ملی درستی در آن برقرار است وجود دارد و امری مرسوم است اما در کشور آمریکا یک مسئله‌ی بسیار عجیب محسوب می‌شود. از این قبیل دستاوردها برای ترامپ اندک است ولی قویّا معتقدم آنچه که باید به ذهن بسپاریم این است که حوزه‌ی انتخابی ترامپ یک اقلیت بود و او با اقلیت آرا پیروز انتخابات شد.

۲. مهم ترین رقبای ترامپ چه کسانی هستند و چه رویکردها و تفکراتی دارند؟
احتمالا مهمترین رقیب ترامپ کسی است مثل جو بایدن از حزب دموکرات؛ فردی با همان سیاستها مخصوصاً سیاستهای خارجی اما با نیرنگ و زبان‌بازی بیشتر.

علی سلام Ali Salaam
نویسنده و تحلیل‌گر مسائل سیاسی از کشور ژاپن


۱. اقدامات هنجارشکن و احمقانه ترامپ در خروج از توافقات بین المللی، خروج از برجام، انتقال سفارت به قدس، بلندی های جولان، ترور سردار سلیمانی و... تا چه اندازه انگیزه انتخاباتی دارد؟
هر اقدامی که ترامپ انجام می‌دهد باعث تنزل و زوال امپراتوری ایالات متحده و نظم جهانی صهیونیست می‌شود. همه آنچه ترامپ انجام می‌دهد تا حدی در انتخابات به آنها کمک خواهد کرد ولی بخش دیگری از لابی خود را فراموش کرده است چرا که حامیان او بسیار متفرق هستند. برخی از حامیان ترامپ را صرفا آمریکایی‌های شستشوی مغزی داده شده‌ی سطوح متوسطی تشکیل می‌دهند که از مسلمانان متنفرند و ترامپ بر روی این گروه از حامیان شستشوی مغزی داده شده‌ی خود مانور می‌‌دهد. نیمه دیگر حامیان ترامپ نیز کسانی هستند که جهت‌گیری سیاسی مشخصی ندارند و چون با دموکرات‌ها هم نمی‌خواهند متحد شوند و از طرفی هم کاندیدی از حزب سومی نیز ندارند از اینرو از ترامپ حمایت می‌کنند. من واقعا نمی‌دانم قرار است چه بر سر ایالات متحده بیاید.

۲. به نظر شما ترامپ دوباره قادر به کسب رای از مردم امریکا خواهد شد؟
بسیاری از مردم آمریکا با اطلاعات نادرست گمراه شده‌اند و طبیعتا به ترامپ رای خواهند داد. آمریکا در پی این جنگ احتمالی تبدیل به یک فریاد یکصدا شده است اما آمریکایی‌ها خواهند فهمید که این جنگ سودی برای منافع آمریکا نخواهد داشت. ترامپ مردی را کشت که داعش را شکست داده بود. ایران دشمن دولت صیهونیستی آمریکاست؛ نه خود مردم آمریکا. مطمئن نیستم چه اتفاقی در انتخابات خواهد افتاد زیرا با همه‌ی حوادث پیش آمده، وقتی مردم شاهد شکست خوردن بسیاری از سیاست-های دونالد ترامپ باشند باز هم ترامپ را بهتر از بسیاری از سیاستمداران لیبرال خواهند دانست.


گفتنی است این وب‌کنفرانس‌ها به شکل منظم و با موضوعات روز بین‌المللی با حضور فعالان، کارشناسان و تحلیل‌گران از کشورهای مختلف برگزار می‌شود. (مشاهده آرشیو وب‌کنفرانس‌های The Fact)

Share/Save/Bookmark