پوستر: امام خمینی(ره): باید نهضت مستضعفین در مقابل مستکبرین در تمام عالم گسترده شود

پوستر: نژادپرستی در آمریکا ادامه دارد...

پوستر: آمریکا بدون روتوش

گفتگو با مکس پری درباره وحشیگری پلیس آمریکا

پوستر: تیتر: فرار ترامپ به زیرزمین کاخ سفید در پی اعتراضات مردم

پوستر: ولیعهد سعودی وقت و هزینه زیادی را صرف بازی‌ رایانه‌ای می‎‌کند

پوستر: ترامپ، ارتباط آمریکا را با سازمان بهداشت جهانی به طور کامل قطع کرد

پوستر: نژادپرستان بزرگ قرن 21

ویدئو کلیپ: قضاوت با شما...

ویدئو کلیپ: اقتدار دریایی از خلیج فارس تا دریای کارائیب

گفتگو با دکتر میشل جونز درباره مسئله اقدامات ضد انسانی اسرائیل+ فیلم

پوستر: آزادی فلسطین، هدف اصلی محور مقاومت

پوستر: همه دستاوردهای ترامپ در مقابله با ایران

پوستر: نژادپرست

نظرسنجی: کدامیک نژادپرست‌تر هست؟

پوستر: رژیم‌های نژادپرست

نظرسنجی: آیا با حذف اسرائیل موافقید؟

پوستر: اخطار توئیتر به ترامپ به‌خاطر طرح ادعاهای نادرست

پوستر: در کارائیب دست از پا خطا کنید، در خلیج فارس نقره‌داغ می‌شوید

پوستر: تحریم‌های فلج کننده علیه ایران اعمال کرده‌ایم

چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
کد مطلب: ۸۵۹۰۲
داخلی آرشيو چند رسانه ای صفحه فلسطین
گفتگو با «رابر فانتینا» درباره مسئله فلسطین و اشغالگری رژیم صهیونیستی + ویدئو
The Fact Season 3 / Episode 11
گفتگو با «رابر فانتینا» درباره مسئله فلسطین و اشغالگری رژیم صهیونیستی + ویدئو
در یازدهمین قسمت از فصل سوم برنامه The Fact به گفتگو با «رابر فانتینا»، خبرنگار و فعال آمریکایی صلح و عدالت اجتماعی درباره مسئله فلسطین و اشغالگری رژیم صهیونیستی در آستانه روز جهانی قدس پرداختیم.
جبهه جهانی مستضعفین، در یازدهمین قسمت از فصل سوم برنامه The Fact به گفتگو با «رابر فانتینا»، خبرنگار و فعال آمریکایی صلح و عدالت اجتماعی درباره مسئله فلسطین و اشغالگری رژیم صهیونیستی در آستانه روز جهانی قدس پرداختیم.

مهمان:
* رابر فانتینا
خبرنگار و فعال آمریکایی صلح و عدالت اجتماعیدر ادامه فیلم کامل این مصاحبه را در یوتیوب مشاهده می‌‌کنید.در ادامه پرسش و پاسخ‌های مطرح شده در این وبینار را مشاهده می‌کنید.

۱. نظر شما در مورد نقض حقوق بشر در فلسطین چیست؟
اسرائیل مردان و زنان و کودکان را همواره بدون اتهام دستگیر می‌کند و بدون ارتباط با اعضای خانواده و یا دسترسی به وکیل در زندان‌های خود حبس می‌کند. این موضوع مسلما نقض حقوق بشر است. رژیم صهیونیستی متهم است و به جنایات خود ادامه می‌دهد؛ جنایت علیه بشریت، جنایات جنگی، نقض قوانین بین المللی، نقض آشکار و بی حد و حصر حقوق مردم فلسطین.

۲. رژیم صهیونیستی از نابودی مردم فلسطین چه اهدافی را دنبال می‌کنند؟
اقتصاد کشور فلسطین بدلیل اشغال و محاصره‌ی اسرائیل در وضعیت نابودی است و هدف اسرائیل نیز تضعیف و تحقیر کردن مردم فلسطین و شکست آنهاست. اسرائیل مسئول تمام و کمال فاجعه‌ی اقتصادی است که فلسطینیان با آن دست به گریبانند.

۳. چگونه می‌توان نقض حقوق بشر توسط اسرائیل را خاتمه داد و ضمانتی برای دستیابی به حقوق سیاسی و مدنی کاملا برابر را جایگزین کرد؟
آنچه اکنون باید رخ دهد این است که اسرائیل باید توسط فشار جامعه بین الملل مجبور به عقب‌گرد شود و به مرزهای خود که پیش از سال ۱۹۶۷ مشخص شده بودند باز گردد. جامعه جهانی می تواند با تحریم اسرائیل و مجبور ساختن آن به رعایت همان معیارهای حقوق بشر که نه همه که اغلب کشورها انتظار می‌رود به آن پایبند باشند این امر را ممکن سازد.

۴. آیا موافقید که معامله‌ی قرن یک اشتباه استراتژیک است؟
این پیشنهاد یک فاجعه‌ست. معاملهٔ قرن یا طرح صلح ترامپ یک جنایت است و منافع اقتصادی را دنبال می‌کند که بسیار نامعقول هستند. چرا باید کسی بیاید مثلا در صنعتی در جایی مانند نوار غزه سرمایه‌گذاری کند که اسرائیل بطور مرتب آنرا بمباران می‌کند؟ این طرح هر آنچه اسرائیل می‌خواهد به آن می‌دهد و هیچ چیز برای فلسطین ندارد و اسرائیل را در کنترل کامل تمام ابعاد زندگی مردم فلسطین قرار می‌دهد.

۵. نظر شما پیرامون افول رژیم صهیونیستی چیست؟
پرواضح است که درون دولت اسرائیل آشفتگی ایجاد شده است. این کشور قادر به تشکیل یک دولت جدید نبود. و از آنجاییکه اسرائیل سالهای مدید دارای یک دولت قوی بود که این دولت طی یک سال اخیر متلاشی شده است؛ دیدن اینکه قرار است چه اتفاقی رخ دهد و امور چگونه پیش رود جالب توجه است. افزون بر این، موضوع نژادپرستی که در این کشور ریشه‌دار است نیز به اوج خود رسیده است. از اینرو، اینکه آیا دولت اسرائیل می‌تواند با چالش‌های داخلی خود کنار بیاید یا خیر نکته جالب توجه است که البته شخصا امیدوارم نتواند تاب این چالش را بیاورد تا باشد یک دولت جدید و عادلانه‌تری در اسرائیل روی کار بیاید.

گفتنی است این وب‌کنفرانس‌ها به شکل منظم و با موضوعات روز بین‌المللی با حضور فعالان، کارشناسان و تحلیل‌گران از کشورهای مختلف برگزار می‌شود. (مشاهده آرشیو وب‌کنفرانس‌های The Fact)
Share/Save/Bookmark