پوستر: امام خمینی(ره): باید نهضت مستضعفین در مقابل مستکبرین در تمام عالم گسترده شود

پوستر: نژادپرستی در آمریکا ادامه دارد...

پوستر: آمریکا بدون روتوش

گفتگو با مکس پری درباره وحشیگری پلیس آمریکا

پوستر: تیتر: فرار ترامپ به زیرزمین کاخ سفید در پی اعتراضات مردم

پوستر: ولیعهد سعودی وقت و هزینه زیادی را صرف بازی‌ رایانه‌ای می‎‌کند

پوستر: ترامپ، ارتباط آمریکا را با سازمان بهداشت جهانی به طور کامل قطع کرد

پوستر: نژادپرستان بزرگ قرن 21

ویدئو کلیپ: قضاوت با شما...

ویدئو کلیپ: اقتدار دریایی از خلیج فارس تا دریای کارائیب

گفتگو با دکتر میشل جونز درباره مسئله اقدامات ضد انسانی اسرائیل+ فیلم

پوستر: آزادی فلسطین، هدف اصلی محور مقاومت

پوستر: همه دستاوردهای ترامپ در مقابله با ایران

پوستر: نژادپرست

نظرسنجی: کدامیک نژادپرست‌تر هست؟

پوستر: رژیم‌های نژادپرست

نظرسنجی: آیا با حذف اسرائیل موافقید؟

پوستر: اخطار توئیتر به ترامپ به‌خاطر طرح ادعاهای نادرست

پوستر: در کارائیب دست از پا خطا کنید، در خلیج فارس نقره‌داغ می‌شوید

پوستر: تحریم‌های فلج کننده علیه ایران اعمال کرده‌ایم

جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
کد مطلب: ۸۵۹۹۷
داخلی آرشيو چند رسانه ای صفحه فلسطین
گفتگو با «میشل اسپرینگمن» درباره معامله قرن و الحاق کرانه باختری به اسرائیل + فیلم
The Fact Season 3 / Episode 13
گفتگو با «میشل اسپرینگمن» درباره معامله قرن و الحاق کرانه باختری به اسرائیل + فیلم
در سیزدهمین قسمت از فصل سوم برنامه The Fact به گفتگو با Michael Springmann فعال و تحلیلگر سیاسی از آمریکا درباره مسئله فلسطین، معالمه قرن و الحاق کرانه باختری به اسرائیل پرداختیم.
جبهه جهانی مستضعفین - در سیزدهمین قسمت از فصل سوم برنامه The Fact به گفتگو با Michael Springmann فعال و تحلیلگر سیاسی از آمریکا درباره مسئله فلسطین، معالمه قرن و الحاق کرانه باختری به اسرائیل پرداختیم.

مهمان:

* میشل اسپرینگمن / Michael Springmann
فعال و تحلیلگر آمریکاییدر ادامه فیلم کامل این مصاحبه را در یوتیوب مشاهده می‌‌کنید.در ادامه پرسش و پاسخ‌های مطرح شده در این وبینار را مشاهده می‌کنید.

۱. ماهیت معامله قرن از نگاه شما چیست؟

معامله‌ی قرن را می‌توان به نوعی غارت قرن نامید؛ معامله‌ای که جهت منافع موجودیت آپارتاید اسرائیل به بهای قربانی شدن مردم فلسطینی طراحی شده است. ممکن نیست هیچ فلسطینی با عقل سلیم حاضر به پذیرش این معامله شود. نقشه این است که همین باقیمانده‌ی فلسطین را نیز از چنگ مردم آن در بیاورند و به اسرائیل و مستعمرات آن در کرانه‌ی باختری رود اردن ببخشند.

۲. معامله‌ی قرن را از نقطه نظر سیاسی چگونه ارزیابی می‌کنید؟
دولت اسرائیل به اعمال کنترل داخلی و خارجی بر فلسطین ادامه خواهد داد. آنچه آمریکا می‌گوید مبنی بر اینکه اطمینان خواهند داد که مردم فلسطین صاحب شغل و منزل مسکونی و پول و غیره می‌شوند همگی در هاله‌ای از ابهام است. این معامله شدیدا در جهت منافع اسرائیل طراحی شده است. به عقیده‌ی من هیچ نکته‌ی مثبتی در این طرح وجود ندارد و مسلما این طرح به اسرائیل سود می‌رساند.

۳. واکنش جامعه‌ی جهانی نسبت به طرح معامله‌ی قرن چیست؟
واکنش‌ها متفاوت است. گاهی از سوی برخی دولت‌ها و سازمان‌ها بیانیه‌ها و صحبت‌هایی عنوان می‌شود ولی در عمل زمانی که نیاز است اقدامی جدی مثلا ممانعت از صادرات کالاهای کشور فلسطین و یا کالاهای اسرائیل که با نیروی کار و انرژی و منابع فلسطینی تهیه شده است انجام گیرد هیچ گونه اتفاقی رخ نمی‌دهد. فکر می‌کنم سازمان ملل فقط حرف می‌زند.

۴. برخی مردم فلسطین را برای شکنجه‌های اسرائیل نسبت به آنها سرزنش می‌کنند و معتقدند فلسطین باید دست از هر گونه مقاومت بکشد. نظر شما در این باره چیست؟
این حرف کاملا بی‌معنی‌ست. این افراد هرگز صحبت از این نمی‌کنند که چه چیزی باعث موضوع مقاومت فلسطین شده است. این افراد نمی‌بینند که از ابتدا چه اتفاقی رخ داد که اسرائیل غزه را تبدیل به یک زندان سرباز برای مردمش کرد. روزنامه‌های آمریکایی و اروپایی صرفا به آنچه مردم فلسطین برای دفاع از خود انجام می‌دهند می‌پردازند و نه چیزی که اسرائیل انجام داده است و منجر به این مقاومت شده است. آنها زندگی مردم را اشغال کرده‌اند و کشورشان را از آنها گرفته‌اند و مطابق با قوانین بین‌الملل، مردم یک سرزمین اشغالی حق دفاع از خود را با هر طریق ممکن دارند.

۵. افول رژیم صهیونیستی را چقدر نزدیک می‌بینید؟

پادشاهی مسیحی غیرقانونی و تروریستی اورشلیم ۱۸۵ سال به طول انجامیده است و از آنجائیکه اسرائیل در حال حاضر حتی ۷۵ سال نیز قدمت ندارد من امیدوارم که به ۸۵ سالگی نرسند. علاقمندم نابودی این رژیم را تا قبل از ۸۵ ساله شدنش ببینم هر چند که خوشبین نیستم این اتفاق رخ دهد. این رژیم در سراسر جهان حامیان بسیاری دارد چرا که خوب بلد است افراد را بفریبد.

گفتنی است این وب‌کنفرانس‌ها به شکل منظم و با موضوعات روز بین‌المللی با حضور فعالان، کارشناسان و تحلیل‌گران از کشورهای مختلف برگزار می‌شود. (مشاهده آرشیو وب‌کنفرانس‌های The Fact)
Share/Save/Bookmark