پوستر: ایران و ونزوئلا، آمریکا را ناک اوت کردند

پوستر: چراغ سبز برخی کشورهای عربی به اشغال کرانه باختری

پوستر: شمار قربانیان کرونا در آمریکا از ۱۰۰ هزار نفر گذشت

ویدئو کلیپ: ابر قدرت پوشالی...

گفتگو با «مسلم عمران» درباره مسئله فلسطین و اهمیت روز جهانی قدس + فیلم

گفتگو با «زینب مهنا» درباره محاصره غزه و اشغال کرانه باختری در بحبوحه بحران کرونا + فیلم

مجموعه پوستر: رهبرانقلاب: امروز دنیا قربانیان #کرونا را می‌شمارد اما چرا هیچ‌کس میلیون‌ها مظلوم در جهان اسلام را شمارش نمیکند؟

پوستر: خروج آمریکا از توافقات بین‌المللی ادامه دارد

پوستر: لجبازی و دعوای کودکانه دونالد ترامپ و نانسی پلوسی

مجموعه پوستر: تحریم حامیان اسرائیل

پوستر: اسرائیل از دل ترور زاده شد

گفتگو با «میشل اسپرینگمن» درباره معامله قرن و الحاق کرانه باختری به اسرائیل + فیلم

ویدئو کلیپ: تفاوت زندگی در اسرائیل و فلسطین

ویدئو کلیپ: روز قدس را فراموش نخواهیم کرد

ویدئو کلیپ: روز قدس را فراموش نخواهیم کرد

ویدئو کلیپ: رمضان در یمن

پوستر: اسرائیل از دل ترور زاده شد

پوستر: خطرناک‌ترین ویروس‌های جهان

پوستر: تحریم‌های آمریکا در بحبوحه کرونا تروریسم پزشکی است

پوستر: آزادی فلسطین، هدف واحد آزادگان جهان

يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
کد مطلب: ۸۵۸۰۶
داخلی آرشيو چند رسانه ای صفحه امریکا
گفتگو با «مارک دانکف» درباره بحران اقتصادی ناشی از کرونا در آمریکا + ویدئو
The Fact Season 3 / Episode 9
گفتگو با «مارک دانکف» درباره بحران اقتصادی ناشی از کرونا در آمریکا + ویدئو
در نهمین قسمت از فصل سوم برنامه The Fact به گفتگو با مارک دانکف، فعال و تحلیلگر آمریکایی درباره تاثیر بحران کرونا در اقتصاد آمریکا پرداختیم.
جبهه جهانی مستضعفین - در نهمین قسمت از فصل سوم برنامه The Fact به گفتگو با مارک دانکف، فعال و تحلیلگر آمریکایی درباره تاثیر بحران کرونا در اقتصاد آمریکا پرداختیم.

مهمان:
* مارک دانکف
فعال و تحلیلگر آمریکایی


در ادامه فیلم کامل این مصاحبه را در یوتیوب مشاهده می‌‌کنید.در ادامه پرسش و پاسخ‌های مطرح شده در این وبینار را مشاهده می‌کنید.

1. اقتصاد آمریکا وابسته به چه چیزی است که بحران کرونا توانسته چرخه‌ی این اقتصاد را مختل کند؟
تا چه زمانی یک دولت می‌تواند بودجه‌ای که ندارد با وجود بدهی ملی بعضا تا مرز ده‌ها تریلیون دلار را در بخش نظامی خود خرج کند؟ این سیر نزولی اقتصاد است. تا زمانیکه قرنطینه ادامه یابد، ما شاهد این خواهیم بود که کالایی تولید نمی‌شود، خدماتی انجام نمی‌شود و افراد بیشتر و بیشتری از تامین خدمات بهداشت و درمان برای خانواده خود در می‌مانند. شرایط فعلی موقتی است و منجر شده اعتراضات زیادی در شهر آستین تگزاس نسبت به این سیاست‌ها شکل بگیرد و مردم در آن خواهان اتخاذ اقدامات حیاتی بیشتری برای حفاظت از افراد آسیب‌دیده در مقابل ویروس کرونا هستند. همه چیز در حال رسیدن به نقطه‌ی اوج خود است و ما شاهد بی‌ثباتی و خشونت و اعتراضات گسترده‌تری خواهیم بود. این ناآرامی‌ها تا زمانیکه یک چرخش بزرگ در سیاست‌ها رخ ندهد ادامه خواهد داشت و من شخصا چنین چرخشی را مادامیکه ترامپ، بولتون و پامپئو و کنگره یهودیان آمریکا و رسانه‌های یهودی به سیاست‌های خود در خاورمیانه ادامه دهند نمی‌بینم. پیش‌بینی من از شرایط کنونی آن است که وقتی مردم آمریکا از منشا اصلی این ویروس باخبر شوند همه چیز به اوج خواهد رسید. ما درگیر یک جنگ بیولوژیک هستیم؛ جنگی که نه تنها چین بلکه سی آی ای آمریکا و آزمایشگاه‌های سلاح‌های بیولوژیک هم در آن نقش دارند.

۲. بر صنعت نفت آمریکا چه آمده است؟
اگر به صنعت نفت نگاهی بیندازیم می‌بینیم که دلار آمریکا و وضعیت آن به عنوان ارز ذخیره جهان از سال ۱۹۷۱ به طلا وابسته نبوده است. توافقی میان آمریکا و سعودی‌ها و همچنین کشورهای دیگر تولیدکننده نفت عضو اپک بسته شد که به موجب آن تمامی معاملات در خرید و فروش نفت با دلار آمریکا انجام گیرد. و امروز ارزش این دلار به دلیل سقوط ارزش نفت در جهان و کاهش عرضه و تقاضا برای نفت و گازوئیل با وجود بحران کرونا دچار تهدید شده است. همه‌ی اینها به عقیده‌ی من به افت سود اوراق قرضه آمریکا خواهد انجامید. فکر می‌کنم امپراتوری آمریکا در حال سقوط است درست مانند سقوط روم باستان و امپراتوری بریتانیا بعد از جنگ جهانی و اتحاد جماهیر شوروی سابق. و زمانی که این امپراتوری سقوط کند به نظر من بدلیل خلاء قدرتی که رخ می‌دهد، در کوتاه مدت اتفاق بسیار وحشتناکی برای همگان رخ خواهد داد.

گفتنی است این وب‌کنفرانس‌ها به شکل منظم و با موضوعات روز بین‌المللی با حضور فعالان، کارشناسان و تحلیل‌گران از کشورهای مختلف برگزار می‌شود. (مشاهده آرشیو وب‌کنفرانس‌های The Fact)
Share/Save/Bookmark