پوستر: ترامپ، نقطه عطف فروپاشی آمریکا

پوستر: اخراج نظامیان آمریکایی از عراق؛ به زودی...

ویدئو کلیپ: افسر ارتش سوریه خطاب به نظامی آمریکایی: آتیش‌تون می‌زنم!

پوستر: پیام قدردانی حماس از نقش انصارالله و مردم یمن در یاری مسئله فلسطین

پوستر: شمار افراد گرسنه در نیویورک دو برابر شده است

گفتگو با دیوید هانگرفرد درباره بحران اقتصادی و اجتماعی در آمریکا در پی همه‌گیری ویروس کرونا و اعتراضات مردمی اخیر + فیلم

پوستر: ترور فرماندهان ارشد سپاه، استراتژی مشترک آمریکا و اسرائیل

پوستر: حقوق بشر آمریکایی: تعهد بی‌نظیر به کشتن انسان‌ها

پوستر: شهر «مأرب» یمن در آستانه آزادسازی ائتلاف سعودی در حال عقب نشینی و خروج تجهیزات

مجموعه پوستر: نگاهی به جنایات چین علیه مسلمانان اویغور

پوستر: تظاهرات لبنانی‌ها علیه دخالت‌های آمریکا

پوستر: عظمت دولت ترامپ!

پوستر: رفتار دوگانه انگلیس از فروش سلاح به عربستان تا تحریم چندین مقام سعودی

پوستر: سازمان عفو بین‌‎الملل میانمار را متهم به جنایت جنگی علیه مسلمانان روهینگیایی کرد و سکوت کشورهای اسلامی ادامه دارد..

پوستر: سناتور آمریکایی: در حالی‌ که یمنی‌ها از کرونا می‌میرند، ما هم آنها را بمباران می‌کنیم!

گفتگو با پروفسور آلکساندر آزادگان درباره وضعیت بحرانی حال حاضر آمریکا + فیلم

ویدئو کلیپ: استقبال بی نظیر مردم از ترامپ! پیشنهاد می‌کنم این تصاویر زیبا را حتما ببینید

پوستر: انگلیس فروش سلاح به عربستان را از سر می‌گیرد

نظرسنجی: فریبکاری چین باعث انتشار ویروس کرونا در سراسر جهان شده است آیا با این نظر ترامپ موافقید؟

پوستر: آمریکا مقادیر زیادی داروی موثر در درمان کرونا انبار کرده است

سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
کد مطلب: ۸۶۰۶۱
داخلی آرشيو چند رسانه ای صفحه فلسطین
گفتگو با دکتر میشل جونز درباره مسئله اقدامات ضد انسانی اسرائیل+ فیلم
The Fact Season 3 / Episode 16
گفتگو با دکتر میشل جونز درباره مسئله اقدامات ضد انسانی اسرائیل+ فیلم
در شانزدهمین قسمت از فصل سوم برنامه The Fact به گفتگو با دکتر میشل جونز، سردبیر مجله جنگ‌های فرهنگی درباره رفتار ضد انسانی رژیم اسرائیل پرداختیم.
جبهه جهانی مستضعفین، در شانزدهمین قسمت از فصل سوم برنامه The Fact به گفتگو با دکتر میشل جونز، سردبیر مجله جنگ‌های فرهنگی درباره رفتار ضد انسانی رژیم اسرائیل پرداختیم.

مهمان:

* دکتر میشل جونز / Dr. E. Michael Jones
سردبیر مجله جنگ‌های فرهنگی از آمریکادر ادامه فیلم کامل این مصاحبه را در یوتیوب مشاهده می‌‌کنید.در ادامه خلاصه‌ی از پرسش و پاسخ‌های مطرح شده در این وبینار را مشاهده می‌کنید.

۱. نظر شما در مورد نقض حقوق بشر توسط اسرائیل چیست؟
در حال حاضر اسرائیل در تلاش است تا با الحاق کرانه باختری که به نظر می رسد همان چیزی است که در ذهن می‌پروراند نهایت بهره را ببرد. اسرائیل همچنان مورد تهدید است و اکنون تنها سوال این است که موضوع الحاق کرانه باختری توسط اسرائیل جرقه چه واکنشی را از سوی مثلا حزب‌الله خواهد زد.

۲. دیدگاه شما در مورد معامله‌ی قرن به عنوان اشتباه استراتژیک آمریکا و اسرائیل چیست؟
یهودیان همواره در مورد مسائل اغراق می‌کنند. اگر به تاریخ نگاه کنید، می‌بینید که یهودیان همواره زیاده‌روی کرده‌اند. بلشویسم یک جنبش سیاسی یهودی در روسیه بود و واکنش خیلی بدی نسبت به یهودیان داشت و جای تعجب نیست که چرا نباید این جنبش امروز هم در مقابل اسرائیل در همان موضع باشد. اسرائیل در موقعیت بسیار حساس و خطرناکی قرار دارد.

۳. در پس اقدامات شیطانی رژیم صهیونیستی علیه فلسطین چه اهدافی نهفته است؟
هدف، تسلط یافتن کامل یهودیان در جهان است. آنها این تصور را دارند که قوم برگزیده خدا هستند و ماموریتشان این است که بر جهان حکومت کنند و اکنون که اسرائیل را پس گرفته اند، فکر می کنند که در آستانه‌ی تحقق هدف خود هستند.

۴. برخی مردم فلسطین را برای شکنجه‌های اسرائیل نسبت به آنها سرزنش می‌کنند و معتقدند فلسطین باید دست از هر گونه مقاومت بکشد. نظر شما در این باره چیست؟
نتانیاهو از ترس استفاده می‌کند. یهودیان بسیار در مقابل ترس آسیب‌پزیرند و در ترس زندگی می‌کنند و رهبرانشان به این موضوع واقف بوده و حتی سازمان‌هایی نیز وجود دارند که کاری به جز ترس پراکنی میان مردم یهود انجام نمی‌دهند. اتحادیه ضد افترا مثال خوبی در این مورد است. همین خود نشانه‌ای بر این است که مردم فلسطین دست از مقاومت بر نمی‌دارند. این خود نشان می‌دهد که جهان آنها را در امر مقاومت حمایت خواهد کرد و آنها را فراموش نکرده است.

۵. به نظر شما شیوع ویروس کرونا توانسته است تاثیر منفی بر مقاومت فلسطین داشته باشد؟
شکی نیست که اسرائیلی‌ها سعی خواهند کرد از آن به عنوان نوعی بهانه برای سرکوب تظاهرات و اعتراضات استفاده کنند. همین اتفاق دقیقا در فرانسه نیز رخ داد. الیگارشی‌ها از بحران به عنوان ابزاری برای سرکوب تظاهرات جلیقه‌زردها استفاده کردند و فکر می‌کنم همین اتفاق در چین و هنگ‌کنگ نیز در حال وقوع است.

۶. افول رژیم صهیونیستی را چقدر نزدیک می‌بینید؟
به اعتقاد من قاعده این است که اگر چیزی خم نشود، می‌شکند. به نظر می‌رسد اسرائیل همیشه خود را در شرایطی قرار داده است که با مقاومت خود به جای خم شدن به شکست رسیده است. به نظر من اگر به نوعی از اینکه هدف بزرگتر چیست آگاه باشید امیدوار خواهید بود و خواهید دانست که هیچ رژیم سرکوبگری تا همیشه دوام نداشته است.

گفتنی است این وب‌کنفرانس‌ها به شکل منظم و با موضوعات روز بین‌المللی با حضور فعالان، کارشناسان و تحلیل‌گران از کشورهای مختلف برگزار می‌شود. (مشاهده آرشیو وب‌کنفرانس‌های The Fact)
Share/Save/Bookmark